Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi

Wyszukiwarka

Narzędzia

Strona główna
Mapa serwisu
Przejdź do wersji  kontrastowej serwisu

Menu główne

Monitoring powietrza
Łódź, Gdańska 16
PM10 (pył): 27 [µg/m3]   /   Ozon: b.d. [µg/m3]   /   NO2: 16.8 [µg/m3]


Monitoring powietrza
Łódź, Czernika 1/3
PM10 (pył): 22 [µg/m3]   /   Ozon: 39.9 [µg/m3]   /   NO2: b.d. [µg/m3]


Monitoring powietrza
Piotrków Tryb., Krak. Przedmieście 13
PM10 (pył): 10 [µg/m3]   /   Ozon: 24.3 [µg/m3]   /   NO2: 29.3 [µg/m3]


 
Przejdź do: Elektroniczna skrzynka podawczaPrzejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

23 maj 2019
Nadleśnictwo Piotrków zawiadamia o podjęciu decyzji w sprawie wykonania dodatkowego , naziemnego, chemicznego zabiegu ratowniczego w drzewostanach Lasów Państwowych , ze względu na zagrażającą trwałości lasu obecność i masowy pojaw chrabąszcza majowego i kasztanowca na terenach zarządzanych przez Nadleśnictwo Piotrków, położonych w leśnictwach Grzegorzówka, okolice wsi Łęczno i Przygłów okolice wsi Łazy Dąbrówka.
Orientacyjna powierzchnia naziemnego zabiegu chemicznego będzie wynosić około 6,0 ha lasu (całość powierzchni planowana do zabiegu znajduje się na gruntach , w zarządzie Lasów Państwowych).
Zabieg chemiczny zostanie wykonany techniką naziemną za pomocą ciągnikowego opryskiwacza do drzew wysokich OW - 1, z użyciem insektycydu Mospilan 20 SP i środka pomocniczego (adiuwant) Ikar 95 EC w dawkach zgodnych z etykietą - instrukcją użycia środka chemicznego.
W zależności od warunków atmosferycznych oraz stopnia rozwoju populacji szkodnika, przewiduje się wykonywanie w/w zabiegu chemicznego w okresie od 22 do 31 maja 2019 r. z możliwością wydłużenia terminu wykonania oprysku. W miejscowości Łęczno zabieg będzie wykonany w w/w terminie, punktowo, na zadrzewieniach liściastych, wyłącznie w bezpośrednim otoczeniu siedziby Nadleśnictwa Piotrków (adres: Łęczno 101)
W sprawach związanych z akcją prosimy kontaktować się telefonicznie lub pisemnie z Nadleśnictwem Piotrków, tel. 44 645 18 40, e-mail: piotrkow@lodz.lasy.gov.pl.
Pliki do pobrania:

Do góry

{registry}

Przejdź do: Norway Grants

Menu dolne

Zamknij