Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi - Wersja kontrastowa


Menu główne

Monitoring powietrza
Łódź, Gdańska 16
PM10 (pył): 13 [µg/m3]   /   Ozon: b.d. [µg/m3]   /   NO2: 11.9 [µg/m3]


Monitoring powietrza
Łódź, Czernika 1/3
PM10 (pył): 13 [µg/m3]   /   Ozon: 81.5 [µg/m3]   /   NO2: b.d. [µg/m3]


Monitoring powietrza
Piotrków Tryb., Krak. Przedmieście 13
PM10 (pył): 7 [µg/m3]   /   Ozon: 92.7 [µg/m3]   /   NO2: 5.5 [µg/m3]


 
Przejdź do: Elektroniczna skrzynka podawczaPrzejdź do: Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności


Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

13 maj 2019
Nadleśnictwo Piotrków zawiadamia o podjęciu decyzji w sprawie wykonania naziemnego chemicznego zabiegu ratowniczego w drzewostanach Lasów Państwowych ze względu na zagrażającą trwałości lasu obecność i masowy pojaw chrabąszcza majowego i kasztanowca na terenach zarządzanych przez Nadleśnictwo Piotrków.
Powierzchnia chemicznego zabiegu ratowniczego będzie wynosić około 120,00 ha lasu (całość powierzchni planowana do zabiegu znajduje się na gruntach, w zarządzie Lasów Państwowych).
Zabieg chemiczny zostanie wykonany techniką naziemną za pomocą ciągnikowego opryskiwacza do drzew wysokich OW - 1 z użyciem insektycydu Mospilan 20 SP i środka pomocniczego (adiuwanta) Ikar 95 EC w dawkach zgodnych z etykietą – instrukcją użycia środka chemicznego.
W zależności od warunków atmosferycznych oraz stopnia rozwoju populacji szkodnika, przewiduje się wykonywanie w/w zabiegu chemicznego w okresie od 13 do 31 maja 2019 r. z możliwością wydłużenia terminu wykonania oprysku, natomiast przeloty samolotów, w celu kalibracji oraz płukania wodą aparatury, planowane są od dnia 11 do 31 maja br.
W sprawach związanych z akcją prosimy kontaktować się telefonicznie lub pisemnie z Nadleśnictwem Piotrków, tel.: 44 645 18 40, e-mail: piotrkow@lodz.lasy.gov.pl.
Pliki do pobrania:

Do góry

{registry}

Przejdź do: Norway Grants

Menu dolne

Zamknij